(English comes below)
Tekintsük úgy, hogy Anglia (s ha akar: Wales és Észak-Írország) kiválik Nagy-Britanniából, amely a "Skócia" nevet veszi fel, épp úgy mint ahogy a "Szovjetunió" "Oroszországra" keresztelte át magát. A skótok folytassák Nagy-Britannia EU tagságát és az angolok (valamint a walesiek és az észak-írek) Edinburghal tárgyaljanak az elszakadás feltételeiről. Ha Wales és Észak-Írország is inkább az EU-ban maradna, akkor ők hárman tárgyaljanak az Egyesült Királyságból kiváló Angliával.
I have a simple solution for the Brexit:
Let us consider that England and if they so wish Wales and Northern Ireland separate (secede) from Great Britain (the UK). The UK is renamed "Scotland" just like the Soviet Union was renamed "Russia" and continues its EU membership. England (and if they so decide: Wales and Northern Ireland) negotiate with Edinburgh about the secession. If Wales and Northern Ireland prefer to stay in the EU then those three should negotiate with England about her secession from the United Kingdom.
"[A]z Országos Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főfelügyelőség a Pest Megyei Kormányhivatalba olvad be" jelenti az Index a mai Magyar Közlönyre hivatkozva. Gondolom az iratait és felhalmozott tudását a József Nádor téren a feltárt sírokba temetik, nyugodjanak most azok néhány évszázadig.
Talán még az Értelmező Szótárból kellene töröltetni a csahos akadémikusokkal a "környezetvédelem" és a "természetvédelem" szavakat, mint Magyarországon immár amúgyis értelmezhetetleneket.
2011 és 2016 között 20 ezer milliárdról 27 ezer milliárd forintra (az, ugye 27 billió!) nőtt a központi alrendszer adósságállománya. Időközben valamelyest csökkent a devizában fennálló adósság (10 ezer milliárd forintnyiról 7,6 ezer milliárd forintnyira) így az Orbán kormány mindösszesen 5 ezer milliárd forinttal növelte a kormányzati eladósodást!