Ez ugye azt jelenti, hogy a kormány végképp elvetemült, mert semmi áron nem hajlandó pénzt a legégetőbb kérdésekre fordítani. Vagyis egyetértünk: az alávetettek sorsa közömbös a kormánynak, akár tervez olimpiát, akár nem.
Gondolom abban is egyetértünk, hogy a pénznek sok jó helye lenne egy olyan országban ahol a PhD-vel rendelkező, negyven éve egyetemen oktató, nemzetközileg elismert professzor havi netto fizetése nem éri el a hatszáz eurót, miközben pályatársai más EU államokban ennek öt-tízszeresét keresik.
Feltételezésed (a pénzt az olimpia meg-nem-rendezése esetén sem fordítanák a legégetőbb feladatokra) implikál egy kettős kérdést:
1) Akkor mire fordítanák, ha végülis mégsem rendeznének olimpiát:
2) Ha az egészségügyre, a kultúrára etc. eleve nem szánnak pénzt, akkor az olimpia költségeit miből "csippentenék le".
Az olimpia brutto költsége a Price Waterhouse megvalósíthatósági tanulmánya szerint ezerhetvennyolc milliárd forint, más szavakkal több mint EGYBILLIÓ forint. Ez két és félszerese a 2015. évben eszközölt összes állami berhuázásnak (414 784 illió forint, KSH adat), amiben benne van az EU pénz is, amit az olimpiára nem kapnánk, magyarul megfelele az állam kb. 6-10 évnyi beruházásra szánt pénzének.